Volkswagen

Volkswagen

Samara, Russia - November 23: The Emblem Volkswagen On Blue SkyK významným světovým automobilovým společnostem bezesporu patří také německá automobilka Volkswagen AG, někdy též označována jako VW. Jedná se o německou společnost, která má své sídlo ve Wolfsburgu. V roce 2009 se stala největším automobilovým koncernem. Název této společnosti je možné přeložit jako „lidový vůz“.

Historie této společnosti se datuje do roku 1937, kdy společnost vyráběla vozidla, která si mohl dovolit opravdu téměř každý občan.

Volkswagen je jednou z mála firem, které se daří překonávat světovou recese a vstupuje do nových segmentů trhu. Například se s touto značkou můžete setkat u výrobců lodních motorů.
Po celém světě můžete nacházet výrobní závody společnosti Volkswagen. Mezi ty nejznámější patří výrobní závody v Německu, Argentině, Brazílii, Japonsku, Číně, Mexiku nebo v USA.

V České republice se zabývá prodejem vozidle značky Volkswagen 19 autorizovaných prodejců.

L.U.C. Chopard Classic Weekend Rally 2012Mezi základní modely, které Volkswagen vyrábí, patří vozidla jako Brouk, Golf, Passat nebo Transporter.

Brouk je typickým vozidlem 50. let. Jeho výroba však byla ukončena v roce 1974. V Mexiku se vyráběl ještě v roce 2003. Vozidla tohoto typu se vyznačovala chlazeným motorem a subtilní karoserií typického tvaru.

Brouka vystřídala vozidla značky Golf a zažila opravdu velký úspěch. V roce 2008 začala výroba již šesté generace tohoto typu vozidla. Pořídit si jej můžete v nejrůznějších variantách s různými motory.

Bentley 4.5 Litre S.c. In Mille Miglia 2014Dalším oblíbeným typem je Volkswagen Passat. Jedná se o vozidlo určené především pro střední třídy. V modelové hierarchii jej naleznete nad Golfem. Je mnohem výkonnější, luxusnější a také prostornější. Někdy bývá označováno jako „manažerské auto“.

V roce 1950 začal koncern Volkswagen vyrábět model značky Transporter. Oblíbený byl především v 60. letech.

Obliba vozů značky Volkswagen neupadá. Naopak. Nachází si stále více příznivců.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.