General Motors

General Motors

Cadillac Series Sixty Special FleetwoodGeneral Motors je významnou společností ve světě automobilů. Tato automobilka byla založena v roce 1908 Williamem C. Durantem a Charlesem Stewartem Mottem. Postupem času se z této malé americké automobilky stal přední výrobce kvalitních a oblíbených vozidel. Spolu se značkou Toyota patří k největším světovým producentům vozidel.

General Motors je známá také pod zkratkou GM. Jedná se o mezinárodní korporaci, která má své sídlo ve Spojených státech Amerických, konktrétněji v Detroitu. V současnosti tato společnost zaměstnává přes 200 tisíc zaměstnanců.

Tato automobilová společnost se zabývá výrobou jak osobních vozidel, tak i vozidel nákladních a zastřešuje značky jako Chevrolet, Cadillac, Buick, GMC, Hummer, Opel, Pontiac Saturn, Vauxhall, Oldsmobile, Holden, GM Deawoo.

V roce 2009 zažila společnost velmi těžké časy a dokonce zbankrotovala. V této době automobilka vyráběla vozidla ve 33 zemí a působila na 157 trzích po celém světě. Tuto společnost zachránila americká vláda, která do ní investovala nejvíce peněz a stala se tak většinovým majitelem společnosti.

MONACO-VILLE, MONACO - JULY 13, 2013: Red Chevrolet Camaro - fifZa rok 2012 daná společnost uvedla na trhu přes 2,5 milionů kusů svých vozidel. Mezi největší odběratele automobilů této značky patří USA, Čína a Brazílie.

Co se týká budoucnosti společnosti, mají mimo jiné v plánu rozšíření své působnosti, rozšířit výroby elektromobilů, hybridních vozů a vyřešit problémy s řadou vozidel značky Opel.

Společnost General Motors je známá díky mnoha inovacím. Vymysleli například elektrický spouštěč, automatickou převodovku, katalyzátor výfukových plynů, bezpečností sklo a mnoho dalšího.

Značka GM ovšem pronikla nejen do automobilového průmyslu, ale i do jiných, zcela odlišných odvětví. Jako první vyvinula mechanickou srdeční pumpu, lunární vozítko či byla nápomocna při výrobě prvního počítačového systému na světě.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.