Peugeot

Peugeot

Ratingen, Germany - May 29, 2011: Peugeot sign at a car dealer'sOblíbeným typem aut jsou vozidla značky Peugeot. Jedná se o francouzskou automobilovou společnost Automobiles Peugeot, která je součástí koncernu PSA Peugeot Citroën.

Zakladatelem této společnosti byl Armand Peugeot, jež svoji firmu založil v roce 1882. Prvním dopravním prostředkem bylo jízdní kolo Le Grand Bi. Později se Peugeot začal zajímat o automobilový průmysl. Prvním automobil byl parní tříkolka vyrobena v roce 1889. V roce 1890 byl vyroben první čtyřkolový automobil, který byl poháněn benzínovým motorem.

Společnost se dále vyvíjela a v roce 1929 byl představen Peugeot 201. Jednalo se o první automobil, který byl označen typickým způsobem. Tři čísla s nulou uprostřed. Peugeot 201 byl také prvním hromadně vyráběným vozem s nezávislým zavěšením přední nápravy.

Samara, Russia - November 24, 2013: Office Of Official Dealer PeBěhem druhé světové války byl Peugeot zabrán Němci a společnost se začala věnovat výrobě nákladních automobilů a dodávek.

Rok 1974 byl pro společnost Peugeot významným, neboť právě v tomto roce Peugeot koupil 30 % v další známé automobilce Citroën. O dva roky později, tedy v roce 1976, ho pak zcela převzala. Zastřešující firmou se pak stala skupina PSA, neboli Peugeot Société Anonyme, které sice stojí mimo obě značky, ovšem poskytuje společné inženýrské a technické zázemí. V roce 1983 byl na trhu uveden velmi oblíbený Peugeot 205.

Rok 2012 nebyl pro automobilovou společnost Peugeot příliš úspěšný. Jejich celková produkce nedosáhla ani ke třem milionům a tak jí patří osmá příčka ve světové produkci automobilů.

Automobilová společnost není jen předním výrobcem osobních a nákladních automobilů, ale je také výrobcem skútrů. Jejich výrobky vyčnívají oproti konkurenčním produktům díky francouzskému smyslu pro eleganci a zajímavému tvaru.

Jak automobily, tak i skútry značky Peugeot po celém světě získávají stále větší oblibu. Jsou vzhledově zajímavé, bezpečné a spolehlivé.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.