Toyota

Toyota

Dusseldorf, Germany - June 12, 2011: Toyota logo at a car retailToyota Motor Corporation je japonská automobilová společnost, která byla založena v roce 1937. V současné době se jedná o jednoho z největších producentů automobilů na trhu. Za rok 2012 uvedla na trh přes více jak deset milionů automobilů. Meziročně tak zvýšila svoji produkci o více jak dva miliony.

Počátek této značky se datuje v 19. století. Jeho zakladatelem byl Kiichiro Toyoda. Ten se produkcí automobilů zabýval již od roku 1933 v jedné z divizí, kterou založil jeho otec. Prvním vozidlem značky Toyota byl osobní automobil s označením A1. V roce 1936 jste si mohli zakoupit vůz Toyota AA. Právě od tohoto roku se datuje také počátek jejich sériové výroby.

V roce 1947 začala tato automobilka prodávat malé vozidla pod označením Toyopet. Z této řady můžeme zmínit vozidla jako Toyopet SB, Toyoet SA či Toyopet Stout. S vozem Toyopet Crown se pokusili v roce 1957 proniknout i na americký trh. První svoje ocenění získala společnost v roce 1980. V tomto roce se také začala účastnit celé řady automobilových závodů.

Postupem času začala společnost pronikat dále do světa a zakládat stále více poboček. Vozidla se tak stávala stále oblíbenější. Zapomenout nesmíme ani na výrobu nákladních automobilů, které jsou po celém světě hojně využívané především díky své spolehlivosti.

Samara, Russia - May 24, 2014: Office Of Official Dealer Toyota.V roce 1990 se daná automobilka začala věnovat výrobě luxusních vozidel, např. T100 a později Tundra. O sedm let později začala Toyota s výrobou hybridního vozidla Prius. V roce 2002 vstoupila dokonce do světa Formule 1.

Pod tuto automobilku spadají další dvě menší automobilové společnosti. Jedná se o automobilku Lexus a Scion. Dále má většinový podíl v automobilce Daihatsu a Hino Motors. Po celém světě je možné naleznou více jak 500 dceřiných společností a zaměstnává přes více jak 320 000 lidí.

Toyota začala své vozidla prodávat v Evropě od roku 1963. Po celé Evropě má Toyota více jak 3 000 prodejních míst.

Velmi zajímavá je také historie vzniku loga Toyoty. V září roku 1936 proběhla veřejná soutěž na nové logo společnosti. Vedení si mohlo vybrat z více jak 27 000 návrhů. Vítězem se nakonec stala tři písmena znamenající Toyoda, které byly napsané v kruhu japonským písmenem. Název Toyoda však byl změněn na Toyotu, kterou známe dnes. Důvodem této změny bylo, že k jeho napsání je zapotřebí celkem osm tahů štětce. A právě osmička je v Japonsku považována za šťastné číslo.

Díky své rozmanitosti, nápaditosti a spolupráci s dalšími světovými automobilkami se Toyota dostala do podvědomí široké veřejnosti. Jejich auta se stala hojně nakupovanými a po celém světě mají miliony spokojených řidičů.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.