Renault

Renault

Ratingen, Germany - May 29, 2011: Signage at Renault car dealer'Renault je automobilová společnost, která byla založena 25. února 1899 ve Francii. Tuto firmu založili tři bratři – Fernand Renault, Louis Renault a Marcel Renault. Plný název této automobilové společnosti zní Société Renault Frères. První automobil, který byl touto společností vyroben, byl Renault Voiturette 1CV.

Renault je francouzská automobilová společnost, která se zabývá výrobou osobních i nákladních automobilů. Dále pak vyrábí traktory, autobusy a v minulosti byla významným výrobcem motorových železničních vozů. Tato společnost sídlí v Boulogne-Billancourt.

Pod Renault patří rumunská značka Dacia nebo třeba korejský Renault Samsung Motors. Tato značka má také významný podíl v ruské automobilové společnosti Lada.

V roce 2012 činila produkce této automobilové společnosti téměř 2,7 milionů vozidel, z toho zhruba 400 tisíc vozidle bylo užitkových. Díky tak vysoké produkci patří společnosti Renault desáté místo ve světové produkci automobilů.

Velkou zajímavostí je, že společnost Renault neprodává své vozy ve Spojených státech amerických. Důvodem byla neúspěšná spolupráce s firmou AMC.

VALENCIA, SPAIN - DECEMBER 4, 2014:  A red Renault Captur, a yelV současné době si můžete pořídit nejrůznější typy vozů značky Renault. Nabídka je opravdu široká. Zmínit můžeme typy automobilů jako Avantime, Clio, Fuego, Laguna, Mégane, Thalia, Fluence a mnoho dalších.

Také francouzská automobilová společnost Renault dnes klade velký důraz na ochranu životního prostředí. Proto vznikla nová řada vozů, které nesou logo Eco 2. Jedná se o vozy jako Twingo, Clio, Modus, Mégane, Scénic, Fluence či Latitude.

Renault Eco 2 se zaměřuje na výrobu ekologických vozidel, které produkují nízké emise. Navíc se jedná o vozidla, která nejsou ekonomicky náročná.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.