Nissan

Nissan

Dusseldorf, Germany - June 12, 2011: Nissan logo at the wall ofNissan, další japonská automobilová značka, jejíž původní název byl Datsun. Právě tato značka patří mezi nejproduktivnější a největší značky v Japonsku.

Historie této značky je velmi rozmanitá. Počátkem všeho bylo založení společnosti Kaishinsha Motocar Works v Tokiu v roce 1911. O tři roky později zde byl vyroben osobní automobil, který dostal název „DAT“. Tato značka byla složena z iniciál příjmení tří zakladatelů firmy. V roce 1918 byla společnost přejmenována na DAT Motocar Company. Později se k názvu DAT přidalo SUN, a tak vznikl DATSUN. A právě DATSUN založil novou firmu Nissan Motor Company. Mezi její priority se řadí motor, převodovka a podvozek.

V období druhé světové války byla produkce automobilové společnosti Nissan pozastavena, a znovu byla obnovena teprve po jejím skončení. Tyto vozidla byla velmi oblíbená v Americe, horší situace byla v Evropě, kde se tento typ vozidel prodával přeci jen méně.

Samara, Russia - November 16, 2014: Inside In The Office Of OffiJejich situace se ovšem výrazně zlepšila a v roce 2012 společnost vyprodukovala téměř 5 milionů vozidle, díky čemuž se stala šestým největším producentem nejen osobních, ale i užitkových vozidel na světě.

Nissan je výrobcem vozidel, která vás na první pohled zaujmou svou netradiční podobou. Společnost Nissan se neustále rozvíjí a trh zásobuje novými typy svých vozidel. V současnosti vyrábí například vozy Nissan Juke, GT-R, Murano, Navara, Titan a mnoho dalších typů vozidel. Mezi starší modely se řadí Nissan 100NX, Maxima, Primera či Silvia.

Díky své kvalitě a jedinečnému vzhledu si vozidla značky Nissan získala příznivce po celém světě.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.