Ford

Ford

Ford Automobile Dealership SignDalší významnou automobilovou společností, kterou je nutné zmínit, je Ford Motor Company. Ta v roce 2012 vyrobila přes 5,5 milionů vozidel.

Zakladatelem této společnosti byl Henry Ford, který patří mezi nejslavnější podnikatele první poloviny 20. století. Svoji společnost Ford Motor Company založil v roce 1903. Jedná se o akciovou společnost, která v současné době sídlí v Michiganu, ve Spojených státech amerických. Od počátku 20. století byl Ford společně s dalšími dvěma firmami, GM a Chrysler, členem Detroitské „Velké trojky“. Tato společnost se ve velkém věnovala výrobě automobilů a právě tyto tři společnosti dominovaly na americkém automobilovém trhu.

Samara, Russia - November 24:  Building Of Official Dealer Ford,Společnost Ford poskytuje své produkty po celém světě. Jejich hlavním cílem je stát se světovou automobilkou, která poskytuje jak špičková vozidla, tak také služby s tím spojené. Tato společnost se řadí mezi první automobilky, které nabízí hybridní a elektrické vozy, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jedná se také o první automobilovou společnost, která získala certifikát podle normy ISO 14001 na ochranu životního prostředí.

Ford Motor Company se zaměřuje jak na výrobu osobních automobilů, tak také na výrobu užitkových automobilů. Z osobních automobilů můžeme zmínit řady Ford Fiesta, Mondeo, Galaxy nebo Focus. Co se týká užitkových vozů, asi nejznámější je značka Ford Transit. Dále pak Ford Ranger nebo Tourneo Custom. Nabídka vozidel značky Ford je opravdu rozmanitá a určitě si z ní vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Co se týká prodeje vozidel značky Ford v České republice, patří právě tato společnost k největším automobilovým importérem do ČR. Nejvíce se u nás prodávají vozy Ford Fusion, Ford Focus a Ford Transit.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.