Honda

Honda

Honda Dealership Sign Against Blue SkyHonda Motor Company je japonský výrobce osobních i nákladních automobilů a motocyklů. V Japonsku se řadí mezi třetího největšího výrobce. Ve světě je mu pak přiřazena sedmá příčka největších producentů automobilů. V roce 2012 vyrobil přes 4 miliony vozidel, z toho přes 32 tisíc užitkových vozů.

Honda Motor Company je akciová společnost, která byla založena 24. září 1948. Jeho zakladatelem byl Soichiro Honda, podle něhož je odvozen název této úspěšné automobilové společnosti. Honda má svoje sídlo v Tokiu, v Japonsku. V současné době zaměstnává kolem 160 tisíc lidí.

Významný byl pro tuto společnost rok 1986, kdy zavedla svoji samostatnou automobilovou luxusní značku Acura. V roce 2001 je stala druhým největším japonským producentem vozidel. V tomto roce dokonce ve výrobě předstihla i konkurenční společnost Nissan.

Thailand International Motor Expo 2014Daná společnost se ovšem nezabývá jen výrobou automobilů a motocyklů. Od značky Honda si můžete zakoupit různé roboty, generátory, letadla nebo různé zahradní stroje, jako například sekačky na trávu.

V současné době se na území České republiky prodávají osobní vozy Honda řady Civic, Accord, Jazz, City, FR-V a Legend. Z hybridních vozů jsou pak u nás na prodej typy Civic Hybrid, Insight a CR-Z. Pokud jste příznivci sportovních vozidel, pořídit si můžete Civic Type S či Civic Type R.

Od svého založení je společnost Honda proslulá svým vynikajícím inženýrstvím. V posledních letech klade také velký důraz na zvýšení bezpečnosti a ochranu životního prostředí ve všech oblastech svého působení. Slogan této společnosti zní: „The Power of Dreams“ a vyjadřuje touhu a podstatu společnosti sdílet své sny s ostatními a tyto sny uskutečňovat.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.