Hyundai

Hyundai

Hyundai Autombile Dealership SignAutomobilová společnost Hyundai je jihokorejský podnik, který byl založen v roce 1947 Chung Ju Yungem. Původně se mělo jednat o opravárenský podnik pro nákladní a osobní vozidla. O dvacet let později, tedy v roce 1967, vznikla divize, která se zabývala výrobou automobilů Hyundai Motor Company.

Jedná se tedy o poměrně mladou automobilovou společnost. V roce 2008 Hyundai koupila jinou jihokorejskou automobilovou společnost Kia Motors a společnost Hyundai se přejmenovala na Hyundai Kia Automotive Group.

Kvalita vozů Hyundai neustále stoupá. O tom svědčí také neustále se zvyšující množství vyráběných automobilů. V roce 2012 bylo celkově vyrobeno před 7 milionů vozů značky Hyundai.

Mechanic Fixing Auto In Car ServiceTato společnost se ovšem nezabývá pouze automobily. Náplní společnosti Hyundai je také strojírenská výroba, stavba lodí, chemická výroba či elektronika. Navíc patří k významným producentům, kteří se věnují výrobě dálkových autobusů.

V České republice byla v roce 2008 otevřena továrna Hyundai Motor, která se nalézá v Nošovicích.

Automobilová společnost Hyundai má na svém kontě celou řadu zajímavých modelů. Zmínit můžeme například Hyundai i10, i20, i30, Elantra, Santa Fe, iX 55, Genesis a mnoho dalších typů.

Hyundai v překladu znamená „moderní“. Což je opravdu trefné označení. Výrobci se neustále snaží vyrábět moderní a luxusní vozidla, čímž se tato značka automobilů stává stále oblíbenější.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.