Rubrika

Rubrika „Auto.cz”

16.2.2019

Auto.czDražilo se Ceaušeskovo auto. Aukce nepřilákala jediného kupce

Rumunská daňová správa ANAF se rozhodla prodat v aukci jeden z automobilů někdejšího komunistického diktátora Nicolae Ceaušeska.

10.2.2019

Auto.czZisk automobilky Ferrari loni stoupl o 48 procent

Italskému výrobci luxusních sportovních aut Ferrari vzrostl v loňském roce čistý zisk o 48 procent na 787 milionů eur (20,3 miliardy Kč).

4.2.2019

Auto.czMototechna spustila e-shop s ojetými auty

Prodejce novějších ojetin Mototechna spustil internetový obchod s ojetými vozy. Vybraný vůz do dvou dnů dopraví k zákazníkům.

26.1.2019

Auto.czAuto roku v České republice: Ford Focus slaví již počtvrté. Znáte další vítěze?

Již čtvrt století vybírá odborná porota nejlepší vůz v soutěži Auto roku v ČR. Letos po tříleté nadvládě Škodovky uspěl Ford s modelem Focus. Pojďte si ale připomenout všechny dosavadní vítěze.

17.1.2019

Auto.czProsinec 2018 na Veterán.auto.cz: Britští sportovci a velká auta

V posledním měsíci letopočtu 2018 jste si na serveru Veterán.auto.cz mohli přečíst kapitoly z historie Allardu, Fordu, Nashe a Triumphu.

8.1.2019

Auto.czOjetý Peugeot 308 (T7): Mnohem lepší! Až na jednu výjimku…

Původní Peugeot 308 vyjel na zdokonalené technice předchozí revolučně řešené, avšak problematické 307. Závad způsobených pochybením výrobce výrazně ubylo, přesto si někteří i s 308 užili své.

30.12.2018

Auto.czNissan prostřednictvím konceptu Xmotion naznačuje vývoj designu svých SUV

Nissan hodlá dále rozvíjet úspěšné tažení crossoverů a SUV napříč světovými trhy. Představy designérů japonské značky o jejich možné budoucnosti nabízí koncept Xmotion.

24.12.2018

Auto.czNissan X-Trail 2.0 dCi All Mode 4×4-i Tekna – Nenápadně!

V loňském roce dostalo světově nejprodávanější SUV nový vrcholný agregát. Začátkem roku jsme jej vyzkoušeli ve spolupráci s automatickou převodovkou, nyní s manuálem a v omlazeném balení.

21.12.2018

Auto.czPlně elektrický autobus na dálkových spojích FlixBus v Německu

Společnost FlixBus jako první dopravce na světě nasadila na pravidelné dálkové linky ve Francii a Německu elektřinou poháněné autobusy.

18.12.2018

Auto.czVolkswagen T-Cross poprvé naživo: Baby Touareg překvapí hlavně praktičností

Rodina SUV značky Volkswagen se rozrostla o nejmenšího člena, model T-Cross jsme prozkoumali přímo na amsterdamské premiéře.

O webu

Naše webová stránka je věnována deseti největším automobilovým společnostem světa. Dozvíte se o historii a vývoji těchto společností, jaké typy vozidle vyrábějí nebo vyráběli či s jakými překážkami se v době své působnosti museli potýkat. Kdo danou automobilovou společnost založil, v kterém roce a které roky byly pro danou společnost stěžejní a z jakého důvodu. To vše a mnohem více se dočtete pouze na naší internetové stránce.